Montaż głośników sufitowych

11-09-2022

 

Jak zamontować głośniki W suficie ? Instrukcja montażu krok po kroku....

 

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wykorzystasz potencjał głośników sufitowych i nie zmarnujesz ich możliwości - zastosuj wysokiej jakości obudowy podtynkowe.

Zaprojektowaliśmy wiele modeli kompatybilnych z markowymi głośnikami sufitowymi. Nie tylko pomagają zabezpieczyć głośnik przed uszkodzeniem, ale mają duży wpływ na jakość brzmienia. Brak obudowy lub źle zaprojektowana obudowa może pogorszyć dźwięk nawet o kilkadziesiąt procent. Stąd ważne jest by zamontować wysokiej jakości obudowy podtynkowe.

Instrukcja montażu w suficie podwieszanym:

Instrukcje są także dostarczane wraz z obudowami podtynkowymi.

 

1. Wraz z obudową dostarczamy akcesoria montażowe, by ułatwić i zaoszczędzić czas Tobie i ekipie montażowej.

 

akcesoria-hide-audio

 

2. Do boków obudowy przykręć kątowniki (B) wykorzystując większe wkręty (C), podkładki (E). Wkręty mocujemy przez otwory podłużne, tak by mieć możliwość regulacji w razie potrzeby. Wystające elementy kątowników oraz tył obudowy powinny być mniej więcej równo (będą jeszcze regulowane).

Wykorzystując kołki rozporowe (nie są w zestawie) mocujesz obudowę do stropu (sufitu stałego).

 

montaż głośników w suficie

 

 

3. Front obudowy ustaw na równo z konstrukcją sufitu podwieszanego. Po ustawieniu na równo dokręć wkręty większe (C) mocniej, by ustabilizować konstrukcję.

 

głośniki w suficie podwieszanym

 

3. Wzmocnij konstrukcję mniejszymi wkrętami (D)

 

głośniki w suficie jak montować

 

4. Obudowę możesz zamocować do konstrukcji sufitu podwieszanego. Można zamocować tylko do stropu lub tylko do konstrukcji sufitu lub do stropu i do konstrukcji sufitu (wersja sugerowana).

 

sufity napinane głośniki

 

5. Doprowadź przewód głośnikowy do obudowy

 

kabel głośnikowy instalacyjny

 

 

6. Pamiętaj, aby zostawić odpowiednią długość przewodu głośnikowego wewnątrz obudowy. Sugerujemy około 40-50 cm.

Uszczelnij miejsce wprowadzenia przewodu głośnikowego (uszczelniacz w zestawie).

 

obudowy sufitowe do głośników

7. Całość konstrukcji wraz z obudowami podtynkowymi przykryj płytami kartonowo-gipsowymi.

 

sufit podwieszany

 

8.  Powierzchnię sufitu przygotuj na gotowo. Wytnij w płycie kartonowo-gipsowej otwór dopasowany do otworu w obudowie podtynkowej. Pomaluj sufit.

 

 

 

9. Po zakończeniu prac brudnych zamontuj głośnik sufitowy (do kupienia osobno) . Podłącz przewody głośnikowe (do kupienia osobno). Podczas montażu głośnika kołnierz głośnika oprze się o sufit. Zacznij dokręcać śruby montażowe w głośniku. Łapki montażowe w głośniku wychylą się wewnątrz obudowy i zaczną ściskać w wyniku dalszego dokręcania obudowę i płytę kartonowo gipsową.

 

 

10. Przyłóż białą maskownicę magnetyczną. Maskownice możesz wcześniej pomalować na dowolny kolor. Życzymy dobrych odsłuchów z ukrytych kolumn głośnikowych..... :)