Montaż głośników sufitowych

11-09-2022

 

Jak zamontować głośniki W suficie ? Instrukcja montażu krok po kroku....

 

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wykorzystasz potencjał głośników sufitowych i nie zmarnujesz ich możliwości - zastosuj wysokiej jakości obudowy podtynkowe.

Zaprojektowaliśmy wiele modeli kompatybilnych z markowymi głośnikami sufitowymi. Nie tylko pomagają zabezpieczyć głośnik przed uszkodzeniem, ale mają duży wpływ na jakość brzmienia. Brak obudowy lub źle zaprojektowana obudowa może pogorszyć dźwięk nawet o kilkadziesiąt procent. Stąd ważne jest by zamontować wysokiej jakości obudowy podtynkowe.

Instrukcja montażu w suficie podwieszanym:

Instrukcje są także dostarczane wraz z obudowami podtynkowymi.

 

1. Wraz z obudową dostarczamy akcesoria montażowe, by ułatwić i zaoszczędzić czas Tobie i ekipie montażowej.

 

akcesoria-hide-audio

 

2. Do boków obudowy przykręć kątowniki (B) wykorzystując większe wkręty (C), podkładki (E). Wkręty mocujemy przez otwory podłużne, tak by mieć możliwość regulacji w razie potrzeby. Wystające elementy kątowników oraz tył obudowy powinny być mniej więcej równo (będą jeszcze regulowane).

Wykorzystując kołki rozporowe (nie są w zestawie) mocujesz obudowę do stropu (sufitu stałego).

 

 

 

3. Front obudowy ustaw na równo z konstrukcją sufitu podwieszanego. Po ustawieniu na równo dokręć wkręty większe (C) mocniej, by ustabilizować konstrukcję.

 

 

3. Wzmocnij konstrukcję mniejszymi wkrętami (D)

 

 

4. Obudowę możesz zamocować do konstrukcji sufitu podwieszanego. Można zamocować tylko do stropu lub tylko do konstrukcji sufitu lub do stropu i do konstrukcji sufitu (wersja sugerowana).

 

 

5. Doprowadź przewód głośnikowy do obudowy

 

 

 

6. Pamiętaj, aby zostawić odpowiednią długość przewodu głośnikowego wewnątrz obudowy. Sugerujemy około 40-50 cm.

Uszczelnij miejsce wprowadzenia przewodu głośnikowego (uszczelniacz w zestawie).

 

7. Całość konstrukcji wraz z obudowami podtynkowymi przykryj płytami kartonowo-gipsowymi.

 

 

8.  Powierzchnię sufitu przygotuj na gotowo. Wytnij w płycie kartonowo-gipsowej otwór dopasowany do otworu w obudowie podtynkowej. Pomaluj sufit.

 

 

 

9. Po zakończeniu prac brudnych zamontuj głośnik sufitowy (do kupienia osobno) . Podłącz przewody głośnikowe (do kupienia osobno). Podczas montażu głośnika kołnierz głośnika oprze się o sufit. Zacznij dokręcać śruby montażowe w głośniku. Łapki montażowe w głośniku wychylą się wewnątrz obudowy i zaczną ściskać w wyniku dalszego dokręcania obudowę i płytę kartonowo gipsową.

 

 

10. Przyłóż białą maskownicę magnetyczną. Maskownice możesz wcześniej pomalować na dowolny kolor. Życzymy dobrych odsłuchów z ukrytych kolumn głośnikowych..... :)